E-Mail Pazarlama ile Yüksek Geri Dönüşüm Elde Edin

 

Toplu mail çalışmaları ile markalar, girişimciler hedef kitleye daha etkili bir şekilde ulaşabilmektedirler. Bu yöntem esasında email pazarlama olarak ifade edilir. Bu pazarlama çalışmalarının içeriğinde toplu mail gönderme çalışması da dahildir. Bu reklam, pazarlama ve tanıtım modeli ile oldukça düşük bir bütçe ile son derece etkili bir pazarlama stratejisi gerçekleştirebilir ve önemli ölçüde geri dönüş sağlayabilirsiniz. Bunun için alanında ileri düzey bir yazılımı tercih etmeniz de hem marka itibarınız hem de çalışmaların daha kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmesi açısından önemli olmaktadır.

 

MailGraf tam olarak bu beklentileri karşılayan bir yazılım alt yapısına sahip, toplu mail içeriği oluşturma ve gönderim servisidir. Toplu mail fiyatları oldukça uygun olup, pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren firmaların bu yöntem ile ürün ve hizmet tanıtım, pazarlama çalışmalarını gerçekleştirmesini sağlamaktadır. MailGraf tercih edilebilecek ileri düzey bir mail içeriği oluşturma ve toplu mail gönderim hizmetidir.

 

Toplu mail nasıl gönderilir? diyorsanız demo videosunu izleyebilirsiniz.

mailgraf-video

Geri Dönüşüm Oranı Nasıl Yükseltilir?

 

Öncelikle göndermiş olduğunuz e-mail şablonlarını açık havadaki billboard reklamlarına benzetebilirsiniz. Genellikle billboardlarda az obje ile mesaj net verilmeye çalışılır. Bu açıdan bakacak olursak çok karışık şablonlar yerine ürün ve hizmetimizi anlatan bir görsel ve kısa açıklamalarla toplu mail gönderme çalışması yapabilirsiniz. Mobil cihazlardan açılan email oranlarının bir hayli arttığını düşünürsek, şablonun yükseklik değerinin çok uzun olması müşteriyi sıkabilir.

Mail şablon genişlik ölçüsü de minimum 600 pixel ve maksimum 750 pixel aralığında düşünülmelidir.

Geri dönüşüm metriklerinizi toplu mail programı üzerinden takip edebileceğiniz gibi Google Analytics hesabınızdan da mail aracılığıyla websitenize gelmiş olan kişileri görebilirsiniz.

Mail tasarımında şablon içerisinde yer vermeniz gereken diğer unsurlar, sosyal medya kanallarınıza bağlantı, CTA buton, logonuz, firma bilgileriniz, mutlaka olması gereken kolaylıkla üyelikten ayrılma linki olmalıdır. Eğer bu link çalışmıyor ise öfkeli müşterilerle başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. 🙂

 

 

Metin Saraç 0 97 2 Mart 2017