Wordpress Basit Slider Entegrasyonu (Responsive) | Metin Saraç

WordPress Basit Slider Entegrasyonu (Responsive)

WordPress Basit Slider Entegrasyonu (Responsive)

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımda iki konuyu ele almaya çalışacağım.

İlk işlem olarak Css & kodlamasını yapacağız ardından bu slider kodlamasını wordpress kodlarımıza uygun hale getireceğiz. WordPress slider uygulamasın da döngü içerisinde kullanıma göre detaylar vermeye çalışacağım umarım yazım faydalı olur, ayrıca elinizde bulunan özel kodlanmış veya kodlanmaya hazır daha özel sliderler varsa onlarıda bu döngüler yardımıyla wordpress temanıza  giydirebilirsiniz.

Haydi Başlayalım…

Adım – 1 (Belirlenmiş Slider Kodlarımız)

Ben Basit bir slider belirledim siz farklı değişik sliderler kullanabilirsiniz.

Html Kodlarımız (Slider için)

Css Kodlarımız (Slider için)

jS kodlarımız Slider için

Birde <head> tagları arasına eklemeniz gereken kod var,

Artık css jquery slider hazır.

css-jquery-wordpress-slider

Css & Jquery Slider

Adım – 2 (WordPress’e Entegre)

Öncelikle kısa açıklamamı yapayım daha sonra kodlara geçelim, bu kısımda yapacağım işlemleri özetleyecek olursak wordpress temanızın belirlediğiniz kategorisinden başlık,isim,resim,içerik ve konuya ait ne isterseniz bu slider ve döngü içerisinde gösterebilirsiniz. Daha önce verdiğim bir konudaki döngüyü ele alıp bu slider’de kullanıp wordpresse entegrasyonunu sağlayacağız.

Bu işlemimizi yaparken html kodları dışında hiç bir kod ile alakalı işlem yapmayacağız. Bu işlem’de <ul> Taglarına ait <li> taglarını tek bir tane olacak şekilde belirliyoruz. Daha sonra ilk <li> öncesi döngü başlangıç ilk </li> sonrası döngü bitiş kodlarımızı ekliyoruz, işlem tamamlanmış oluyorur.

Kodlarımız. [HTML+PHP]

 

Belirlediğimiz sliderin wordpress’e entegrasyonunu ve 11.numaralı kategoriden en fazla 5 tane olacak şekilde yazı çekmesi işlemini tamamladık.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılarkategori bazlı

karabuk haber