İnanılmaz Konuşma Yönteminin Ardında Agriingilizcekursu.com İmzası

Eski adı Karaköse olan ülkenin Doğu Anadolu bölgesindeki ilçesi Ağrı İngilizce dil kursları ile eğitime de büyük yatırım yapan illerin başında geliyor. Oldukça soğuk bir iklimi olan bu güzel ilde ormanlık alanlar yok denecek kadar az olsa da görülmeye değer yerlerin sayısı oldukça fazladır. Son nüfus sayımına göre yüz elli bine yakın kişinin yaşadığı bilinen Ağrı’ya kara yolu ile ulaşım dışında farklı havayolu şirketleri tarafında günlük uçuşlar da gerçekleştirilmektedir. Henüz sayı bakımında az olsa da her geçen gün yenileri eklenen İngilizce dil eğitimi sayesinde Ağrı’da yaşayan öğrenci ve yetişkinler dünyanın en çok kullanılan dilini öğrenmek için yeni şanslar elde ediyorlar.

Sadece ülke için değil dünya için de özel bir yeri olan Ağrı nın İngilizce tanıtımı ile ilgili yazılara yer veren birçok site bulabilirsiniz. Bu güzel ilin bu kadar popüler olmasının sebebi ise öncelikle ilin yanında yükselen ve ile adını veren Ağrı dağında olduğuna inanılan Nuh’un gemisi efsanesidir. Dağın güney tarafında ve Telçeker ve Üzengili köyleri arasında bulunan bölgede olduğuna inanılan Nuh’un gemisinin kalıntılarını bulmak için dünyaca ünlü arkeologların zaman zaman ili ziyaret ettiği bilinmektedir.

Ağrı İngilizce öğretmenliği için başvuracak bir eğitimcinin iş sahası olarak birçok imkan bulunduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle dil kurslarındaki açıklara göre başvuru yapabileceğiniz gibi pek çok okulda da kadrolu öğretmen olma imkanından yararlanabilirsiniz. İlde bulunan İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde henüz İngilizce öğretmenliği ile ilgili bir bölüm bulunmamakla birlikte birçok fakülte ve bölüm yeni öğrencilerini bekliyor. İlin gelişimine katkıda bulunmak ve zaten alt yapısı hazır olan bir tanıtıma katkı sağlamak amacı ile ülkenin her bölgesinde olduğu gibi Ağrı için de daha profesyonel ve bilinçli tanıtımların yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

agri-ingilizce-ogretmeni

Metin Saraç 0 66 31 Ekim 2014