Siemens teknoloji ile alakalı hemen her sektörde varlığını sürdürürken, biz onu sadece evde kullandığımız elektronik cihazlar kadar biliyoruz. Alınacak ürün ne olursa olsun, Siemens marka ise bir adım önde olduğunu biliyoruz. Bu elektrik süpürgeler için de geçerli. Evin temizliğinden sorumlu olan bu cihaz, birçok ev kadınının ilk tercihlerinden biridir. Siemens’i tercih etmelerinin nedeni ise yaygın bir marka olmasıdır. Yaygın olan bir markanın servis hizmeti de, yedek parçası da yaygındır.
Siemens Servis olarak çalışan özel servisler markanın kurumsal değerini arttıracak seviyede kaliteli hizmet sunuyor. Örneğin İzmir’de oturuyorsanız ve Siemens marka elektrikli süpürgeniz bozulduysa yapmanız gereken şey 444 78 56 numarasını arayarak cihazın sorununu anlatabilirsiniz. Eğer isterseniz, ekipler süpürgeyi adresinizden alabilir ya da siz kendiniz servise bırakabilirsiniz.
Siemens servis İzmir şubesinde belirli adımları izleyerek tamir işlemi yapar. Gelen elektrikli süpürgeyi birçok teste tabi tutarak arıza ya da arızalar tespit edilir. Arızalar tespit edildikten sonra nasıl tamir edileceği belirlenir ve ürün sahibine bu konuda bilgi verilir. Ürün sahibi onay verirse tamir işlemi yapılır ve birçok defa denenerek tamir olduğundan emin olunur.
Servis, yapmış olduğu işlemlerde hem değişen parçaiçin, hem de işçilik için 1 yıllık garanti verir. 1 yıl içerisinde tekrar aynı sorundan dolayı arızalanırsa tamamen ücretsiz olarak yeniden tamir edilir. Bu servis anlayışı da Siemens’in marka değerini arttırır.

Metin Saraç 0 29 1 Mart 2018