Kategoriler
Wordpress

WordPress Özel Alan Kullanımı

Merhaba arkadaşlar bugün Sizlere WordPress Özel Alan hakkında bilgi vereceğim.

WordPress Özel Alan Nedir ? 

WordPress Özel Alan, sitenizde bulunan makalelere, konulara, videolara, yazılara özgü özel tanımlamalar yapmanıza müsade eden küçük bir koddan geçen sistem, mantıksal olarak bakınca  küçük ama hayal gücünüze bağlı olarak çok geniş bir sistem,

Örneğin : HTC Desire 610 Teknik Özellik başlıklı İnceleme makelemde telefon özelliklerini tamamen özel alan yardımıyla girmekteyim, Aynı zaman da,  Soner Sarıkabadayı -Yarabandı adlı video içeriğim de videoya ait embed kodlarını vs. bunlarda özel alan yardımıyla girilmekte. Yani bahsettiğimiz olayı anlattığım gibi konuya ait verileri istediğimiz gibi biçimlendirip konu içerisine ekleme olanağı sağlamakta. 

WordPress Özel Alan Nasıl Kullanılır ?

Aşağıda eklediğim kod ile birlikte single.php veya özel loop içerisine verdiğim kodu eklediğiniz taktir de konu içerisinde yazı yazarken bir alt sekmede bulunan özel alan aracılığıyla basitçe Giriş sağlayabilirsiniz.

Anlatım Videosu


WordPress Özel Alan Geliştirme

Özel alanlarınız meta box yöntemiyle geliştirebilir. Kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

WordPress Meta Box Hakkında Detaylı bilgi almak için, WordPress Yazı Alanına Metabox Ekleme adlı makaleyi incelerseniz detaylıca anlatmaya çalıştım. 

Şimdiden Kolay Gelsin.

Kodlar

<?php echo get_post_meta($post->ID, "demo", true); ?>

demo yazan kısım özel Alan adımızı belirlemektedir. Dilediğiniz gibi değiştirebilir Kullanım alanı yaratabilirsiniz.

“WordPress Özel Alan Kullanımı” için bir yanıt

Merhaba…
Verdiğiniz kodu single.php’ye video olarak düzenledim ve yapıştırdım.Yeni yazı eklede isim bölümüne video yazdım.Değer kısmına da vide url’si yapıştırdım.Taslak kaydedip,ön izleme yaptım.Page Not Found(bulunamadı)çıktı.
Bir hata yapıyorum ama bulamadım.Rica etsem,hatayı paylaşır mısınız? Başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir